Jak funkcjonalnie zaprojektować biuro dla 8 osób?

utworzone przez | 28 04 2016 | 0 komentarzy

Niektórzy uważają, że już nawet trzy osoby w jednym pomieszczeniu tworzą tłum. Jak w takim wypadku zorganizować miejsce pracy dla ośmiu ludzi? Biuro dla takiej grupy pracowników musi być urządzone i zaprojektowane w odpowiedni sposób. Zobacz koniecznie kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak zaaranżować powierzchnię biurową dla ośmiu osób.

Każdy z nas wie, że praca w biurze wymaga odpowiedniej aury. Cały dzień wzmożonego wysiłku umysłowego może okazać się wyczerpujący, jeśli miejsce wykonywania zawodowych obowiązków nie będzie sprzyjać efektywności. Bardzo często przedsiębiorcy zastanawiają się, jak dobrze zaprojektować biuro dla większej liczby pracowników (np. ośmiu). Jak się okazuje, za pomocą kilku prostych czynności, miejsce to może okazać się niezwykle przyjazne skutecznej pracy. Zobacz, jak funkcjonalnie urządzić biuro dla ósemki pracowników.

Powierzchnia biura

Biuro dla ośmiu zatrudnionych osób musi mieć odpowiednią powierzchnię. Nie chcemy przecież, by pracownicy wręcz siedzieli sobie na głowach w trakcie wykonywania zleconych zadań. Odpowiednia wielkość biura jest zresztą regulowana konkretnymi przepisami prawnymi. Każdy z pracowników musi mieć zapewnioną dostatecznie dużą przestrzeń wokół siebie. Bez niej niemożliwe jest przecież zorganizowanie mu stanowiska, przy którym wykonywałby swoje obowiązki. Oprócz tego przestrzeń daje swobodę działania i lepiej wpływa na myślenie.

Podział biurek

Biuro dla ośmiu osób warto podzielić na dwie części ? w każdej umieścilibyśmy czterech pracowników. Mniejsze skupiska osób lepiej wpływają na pracę i dają poczucie komfortu. Takie rozwiązania rozmieszczenia i podziału biurek doskonale widać w nowoczesnych openspace?ach w biurach korporacyjnych. Przy tym pamiętajmy jednak, by nie oddalać zbyt mocno od siebie całego zespołu. W przeciwnym razie negatywnie wpłyniemy na integrację grupy. Tutaj znajdziesz całe zestawy mebli dla pracowników: http://duncan.com.pl/meble-pracownicze/.

Światło w biurze

Bez względu na to, ile osób mamy zamiar zatrudnić do biura, pomieszczenie musi być odpowiednio oświetlone. Najlepiej oczywiście, by głównym źródłem światła było słońce. Warto zatem urządzać biura w budynkach przestronnych i umiejscowionych w taki sposób, by promienie jak najdłużej wpadały do jego wewnątrz. Oczywiście należy też zadbać o oświetlenie sztuczne ? zarówno te sufitowe, jak i mniejsze lampki biurowe.

Umeblowanie biura 

Meblując biuro dla ośmiu osób zdecyduj się na stylistykę minimalistyczną ? biurka, szafy i inne akcesoria powinny być mniejszych gabarytów i pozbawione zbędnych elementów. Dzięki temu zapewnisz większą mobilność wykonywania zawodowych obowiązków. Oczywiście pamiętamy o zakupie wygodnych i zdrowych dla kręgosłupa krzeseł obrotowych.

Pomieszczenie socjalne i pokój odpoczynku 

Aranżując biuro dla ośmiu osób należy pamiętać, by zorganizować miejsce, w którym bez problemu będzie można zaparzyć sobie kawę oraz zjeść lunch. Pracownicza kuchnia nie tylko pozwala utrzymać ład w miejscu pracy, ale również stanowi ważne miejsce rozmów i rozluźniających spotkań. Oprócz tego warto pamiętać o zorganizowaniu kąciku odpoczynku. W takim miejscu pracownik może bez problemu odbyć prywatną rozmowę telefoniczną oraz na chwilę oderwać się od obowiązków. W tzw. restroomach często spotyka się piłkarzyki, rzutki, konsolę do gry itp.

Jeśli nie masz pomysłu na aranżację biura, skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy najpierw zbadają potrzeby pracowników, a następnie, na bazie własnego doświadczenia przygotują projekt funkcjonalnej przestrzeni biurowej. Pozwoli Ci to uniknąć błędów w projektowaniu, a Twoje biuro na pewno nie będzie wyglądało jak to poniżej.

jaknieurzadzacbiura

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły