Iphone 6 – czy nadaje się jako telefon firmowy?

utworzone przez | 12 09 2015 | 0 komentarzy

Każdy telefon można wykorzystać do rozmów firmowych. Jednak niektóre smartfony doskonale wpisują się w potrzeby użytkowników biznesowych, ponieważ zostały zaprojektowane właśnie z myślą o tym sektorze. Jednym z nich jest Iphone 6  – telefon z 4,7-calowym ekranem, koprocesorem M8 oraz czytnikiem linii papilarnych Touch ID.

Jakie cechy powinien mieć dobry smartfon biznesowy?

Telefon biznesowy już dawno przestał być przeznaczony wyłącznie do rozmów. Jakość głosu, dobre głośniki i trwała bateria nadal pozostają ważne. Ale to już tylko podstawowe wyposażenie, a nie cechy, które przesadzają o tym, że jakiś model można zaliczyć do biznesowej czołówki. Dobry telefon służbowy powinien posiadać także:

  • trwałą, dobrze spasowaną obudowę
  • znakomity wyświetlacz
  • dobry mikrofon
  • zabezpieczenia firmowych danych

Iphone 6 – telefon biznesowy z samej czołówki

Nowa generacja popularnego Iphone’a od Apple to jedno z najlepszych urządzeń mobilnych, które świetnie wpisuje się w potrzeby użytkownika biznesowego. Mocną stroną jest już ekran – wyświetlacz ma 4,7 cala i rozdzielczość 1334 x 750 px. Aby go chronić, warto zadbać o etui, np. stąd. Poszukiwania potrzebnych do pracy informacji, przeglądanie firmowych dokumentów czy nawet pisanie raportu na takim ekranie jest dość wygodne. Jednocześnie, Iphone 6 jest nieco mniejszy od smartfonów najnowszej generacji o 5,5-calowych wyświetlaczach (firma Apple zadbała chyba o swoich stałych klientów i nie wprowadziła ogromnej rewolucji). Wysoka rozdzielczość generuje jednak obraz o naprawdę wysokiej jakości.

Iphone 6 posiada nową, odchudzoną obudowę. Pokrywa ekranu jest lekko wypukła, plecy telefonu są wykonane z trwałego aluminium. Całość jest smukła i dobrze się prezentuje, dzięki czemu stanie się wizytówką marki.

Telefon posiada dobry procesor Apple A8 i pamięć RAM o pojemności 1 GB. Mocną stroną urządzenia jest aparat 8 Mpix oraz kamerki iSight i FaceTime. To pozwoli zrobić dobrej jakości zdjęcia, ale i poprowadzić wideokonferencję.

Bateria Iphone 6 wytrzymuje nawet 14 godzin rozmów, a w trybie czuwania telefon działa do 10 dni. Ukłonem w stronę użytkowników biznesowych jest także czytnik linii papilarnych Touch ID, który pozwoli zabezpieczyć firmowe dane.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły