Grzechy salonu fryzjerskiego

utworzone przez | 21 01 2021 | 1 komentarz

Funkcjonowanie profesjonalnych salonów fryzjerskich jest uwarunkowane ścisłymi wytycznymi. Bez tego ani rusz! Na polskim rynku istnieje wiele miejsc, które są powszechnie znane, a ich renoma i popularność nieustannie rosną. Zadowolenie klientów mówi samo za siebie. O pewnych rzeczach jednak nie zawsze się mówi… Czego powinniśmy się wystrzegać? Na co uważać, idąc do profesjonalnego salonu? Jakie znamy grzechy topowych salonów fryzjerskich? Sprawdźcie koniecznie, jeszcze zanim udacie się na wizytę!

Profesjonalne podejście? Niekoniecznie

Udając się na wizytę do fryzjera, oczekujemy profesjonalnego podejścia. Łatwo jednak ulec presji social mediów i wszechobecnej reklamy, tym samym powierzając swoje włosy w nieodpowiednie ręce. Zanim umówisz się na pierwszą wizytę, zrób dokładny research i sprawdź opinie poprzednich klientów. Czy są zadowoleni z efektu? Czy obsługa jest w pełni profesjonalna i reaguje na potrzeby i oczekiwania? Sposób, w jaki klient jest traktowany przez pracowników salonu, jest niebywale istotny. Jeśli już na miejscu zauważysz niepokojące sygnały, radzimy zrezygnować z wizyty.

Chaos i bałagan

Pandemia koronawirusa wymusiła na właścicielach salonów kosmetycznych i fryzjerskich nałożenie pewnych wymogów, jak i ograniczeń. Dezynfekcja i sterylizacja to konieczność niezależnie od czasów, jakie nas nastały. Zwróć uwagę, czy sprzęt fryzjerski został wyczyszczony po ostatnim użyciu. Czy stanowisko jest czyste, a warunki pracy są nienaganne? Dbałość o stanowisko pracy i komfort klientów jest niezwykle ważne. Płacąc za wykonaną usługę, masz prawo wymagać czystej i higienicznej przestrzeni. Jeśli natomiast na podłodze wciąż walają się ścięte włosy, a myjka jest brudna, świadczy to o poziomie salonu. Niekiedy miejsca o ugruntowanej pozycji pozostawiają wiele do życzenia…

Czysty i sterylny salon fryzjerski to gwarancja zadowolenia klientów, a zapewnienie wygody i komfortu poprzez inwestycję w najwyższej klasy meble fryzjerskie to podstawa! Na stronie – https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz przed otwarciem twojego wymarzonego salonu. Triki, wskazówki, a przede wszystkim profesjonalne meble do salonu fryzjerskiego w dobrej cenie. Zajrzyj koniecznie i spraw, by miejsce twojej pracy spełniło twoje najśmielsze oczekiwania.

Czy fryzjer wie, jak doradzić z doborem fryzury?

W poszukiwaniu niecodziennych rozwiązań i pomysłów na metamorfozę naszych włosów chętnie scrollujemy Instagrama czy Pinteresta. Zalew treści niekiedy jednak sprawia, iż nie do końca wiemy, na co ostatecznie się zdecydować. Z pomocą powinien przyjść twój fryzjer, który podpowie, jaka fryzura sprawdzi się idealnie i jak wypielęgnować suche i zniszczone włosy. Dobranie fryzury do urody to nie lada wyzwanie. Nie wystarczy odwzorować uczesania ze zdjęcia, lecz także dopasować je do klienta. Indywidualizm jest cenny. Niektórzy jednak o tym zapominają…

Diagnoza włosów

Nawet u profesjonalistów zdarzają się błędy, a niewłaściwa diagnoza może poskutkować efektem dalekim od pożądanego. Dobry stylista doskonale zdaje sobie sprawę, iż przeprowadzenie krótkiej rozmowy z klientem jest bowiem konieczne. Pomijając ten krok, nie będzie w stanie dopasować zabiegu do struktury czy porowatości włosów, tym samym może wyrządzić nam krzywdę. Na podstawie zebranych informacji wówczas powinien zdecydować o wykonaniu danego zabiegu czy stylizacji. Stosowanie środków nieprzeznaczonych do konkretnego rodzaju włosów czy wykonywanie zabiegów, które mogą zepsuć efekt, nie powinno mieć miejsca.

Brak porozumienia

Klient nasz pan… Czy znacie to powiedzenie? Z całą pewnością nie jest ono wam obce. Dbałość o zadowolenie klienta to jedno. Klienci, odwiedzając salon, bardzo często mają już pomysł, jak powinna wyglądać ich nowa fryzura. Niemniej jednak zadaniem stylisty jest uświadomienie klienta o jego słuszności bądź też nie. Jeżeli dana fryzura nie będzie dla ciebie odpowiednia, profesjonalny fryzjer zasygnalizuje ci jego obawy. Jeśli zaś wybrany przez ciebie zabieg może stanowczo obciążyć twe włosy, fryzjer może odmówić jego wykonania. Chęć zarobku niekiedy przysłania stylistom oczy, a my uzyskujemy efekt zupełnie odwrotny. Nie obawiaj się rozmowy, wspólnie przeanalizujcie wszelkie za i przeciw i działajcie! Nauka wypracowywania kompromisu to klucz do sukcesu i gwarancja zadowolenia tuż po wyjściu z salonu.

1 komentarz

  1. Kamil VD

    Bardzo fajny wpis, widziałem ostatnio podobne artykuły i ten się wyróżnia na tle innych oraz jest wart uwagi. Konkretnie objaśniony temat. Bardzo przyjemnie się go czyta. Czekam na takich więcej 🙂

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły