Giełda – nie tylko dla wielkich graczy

utworzone przez | 22 12 2017 | 0 komentarzy

Giełda kojarzy ci się ze światem wielkiego biznesu? Obawiasz się ryzyka? Terminy takie jak hossa, bessa, blue chip czy lewar nic ci nie mówią? Przekonaj się, że giełda to nie tylko niezrozumiałe indeksy i potężne sumy pieniędzy. Nie musisz być wilkiem z Wall Street, by inwestować i czerpać zyski. Co więcej, może się to okazać prostsze, niż myślisz.

Dlaczego warto grać na giełdzie?

Najczęstszym powodem, dla którego nie chcemy inwestować, jest brak wiedzy. Wciąż myślimy stereotypami, wyobrażając sobie zmieniające się w szalonym tempie liczby i przekrzykujących się maklerów: Kupuj! Sprzedawaj! Tymczasem okazuje się, że grać na giełdzie można na spokojnie i sprzed własnego komputera.

Założenie rachunku inwestycyjnego to dobry sposób na wsparcie budżetu domowego i coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Zwykle nasze oszczędności lądują na lokacie, gdzie powoli procentują, ale inwestycja na giełdzie pozwala zarobić szybciej i więcej. Ponadto pieniądze pozostają do naszej dyspozycji, możemy swobodnie nimi obracać, co lokata właściwie wyklucza.

Istnieją jeszcze inne, mniej oczywiste korzyści grania na giełdzie. Znajomość trendów na rynku to także rozległa wiedza o gospodarce, polityce i społeczeństwie. Będąc na bieżąco z indeksami, jesteśmy na bieżąco ze sprawami świata. Dodatkowo inwestowanie zwiększa nasze zdolności analizy i strategicznego myślenia.

Giełda – podstawy podstaw

Nie ulegajmy jednak złudzeniu, że gra na giełdzie to dziecinna zabawa. Zanim dokonasz swojej pierwszej transakcji, powinieneś zdobyć niezbędną wiedzę i nauczyć się podstawowych zasad inwestowania. Mogą ci w tym pomóc poradniki książkowe lub internetowe, przy czym te drugie są zwykle bardziej aktualne – rynek zmienia się dynamicznie. Warto też czytać fora, na których gracze dzielą się swoimi wskazówkami.

Lepiej nabrać doświadczenia przed wkroczeniem na giełdowy parkiet, dlatego dobrym pomysłem jest założenie konta w wirtualnej grze on-line. W ten sposób możesz nauczyć się obracać pieniędzmi bez ryzyka poniesienia realnych strat.

Jak inwestować bez wysiłku – fundusz powierniczy

Jeśli nadal uważasz, że świat giełdy nie jest dla ciebie, ale chciałbyś czerpać z jej dobrodziejstw, wybierz fundusz powierniczy. To rozwiązanie polega na ulokowaniu puli pieniędzy pod opieką towarzystwa inwestycyjnego, które obraca nimi na giełdzie, i jest korzystne z dwóch powodów: nie wymaga zbyt wiele zaangażowania oraz wiąże się z mniejszym ryzykiem. Pamiętaj jednak, by wybrać sprawdzoną ofertę – upewnij się, że twój kapitał będzie zarządzany przez profesjonalnego menedżera.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły