Gdańsk latem – ile można zarobić na pracach sezonowych?

utworzone przez | 20 07 2017 | 0 komentarzy

Praca sezonowa cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych ludzi. To idealny sposób na połączenie wakacji oraz pracy. Przeglądając oferty pracy w Gdańsku podczas okresu wakacyjnego możemy znaleźć mnóstwo ofert sezonowych. W dzisiejszym artykule omówimy ile można zarobić w takiej pracy.

Pomoc kuchenna

Przechadzając się latem po nadmorskich miejscowościach, w tym również w Gdańsku, prawie w każdym miejscu zobaczymy punkt gastronomiczny. Na wakacje ze względu sporego ruchu te punkty szukają dodatkowych rąk do pracy. Jako osoba pomagająca w kuchni możemy liczyć na zarobek rzędu 2-3 tysięcy złotych.

Kelner/kelnerka

Tutaj sprawa wygląda podobnie jak z pomocą kuchenną. Restauracje, bary oraz kawiarnie poszukują dodatkowych pracowników na okres letni. Praca jako kelner potrafi być bardzo ciężka. Ciągle musimy być na nogach, uśmiech musi nam towarzyszyć przez wszystkie godziny pracy i często będziemy mieli do czynienia z nieuprzejmymi klientami. To wszystko rekompensuje jednak pensja. Oczywiście jest to zależne również od lokalizacji restauracji oraz jej dochodów. Restauracja w popularnym miejscu w Gdańsku zaoferuje lepszą płacę niż ta, która znajduje się na obrzeżach miasta i jest rzadko odwiedzana. Zarobki na stanowisku kelnera lub kelnerki oscylują pomiędzy 2-3 tys. zł. Plusem tej pracy są napiwki, które zostawiają klienci. Jeżeli będziemy uśmiechnięci dla klienta, profesjonalnie podejdziemy do jego obsługi to na pewno możemy liczyć na napiwek.

Barman/barmanka

Jeżeli posiadasz umiejętności barmańskie i jesteś otwartą osobą to zastanów się właśnie nad tą pracą. Wieczorową porą Gdańsk zaczyna żyć innym życiem. Na miasto wychodzą młodzi ludzie, którzy pragną się zabawić. Jako barman Twoim zadaniem będzie dostarczenie im wymarzonych dawek ich ulubionego trunku w unikalny sposób. Doświadczony barman dobrze zarobi oraz otrzyma wiele napiwków. Podstawowa na jaką może liczyć barman to około 2 tys. zł. Tutaj liczą się jednak głównie napiwki. Tworząc wymyślne drinki oraz pokazując przy tym ciekawe barmańskie sztuczki możemy liczyć na dodatkowe pieniądze od klienta. Dotyczy się to głównie klientów, którzy zamawiają coś innego niż zwykłe piwo.

Sprzedawca

Wszyscy znają nadmorskie przyśpiewki o kukurydzy, popcornie czy lodach. Sprzedawca jedzenia oraz napojów na plaży potrafi nieźle zarobić. Podstawowa pensja jest liczona na podstawie przepracowanych godzin i wychodzi to mniej więcej około 2000 zł miesięcznie. Jednak spora część pracodawców coraz częściej oferuje prowizję od sprzedanych produktów, co bardziej się opłaca jeśli ktoś nie ma problemów ze sprzedażą. Dzięki takiej opcji możemy często sami ustalić za ile sprzedamy np. kukurydzę, potem rozliczamy się z pracodawcą i resztę pieniędzy zgarniamy dla siebie.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły