Firmowy komputer – czego można oczekiwać po sprzęcie poleasingowym?

utworzone przez | 11 04 2019 | 2 Komentarze

Poleasingowe komputery i notebooki cieszą się ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością wśród osób poszukujących wydajnych stacji nie tylko do pracy, ale również do zaopatrzenia domowego centrum multimedialnego. Szereg zalet tego typu sprzętu skutecznie przyciąga kupców, ale czego tak naprawdę można oczekiwać po komputerze poleasingowym?

Wydajne podzespoły w konkurencyjnych cenach

Po pierwsze cena. To ona w większości przypadków jest główną wyrocznią w wyborze nowego komputera. Cechą charakterystyczną dla poleasingowych stacjonarek i notebooków jest bardzo niska kwota zakupu. Czym to jest spowodowane i czy bardzo atrakcyjna cena to pułapka, na którą trzeba uważać? Oczywiście, że nie. Niska kwota sprzętu dostępnego w ofercie renomowanych dealerów komputerów poleasingowych spowodowana jest jego przeszłością. Tego typu sprzęt jest używany. Przeważnie przez pracowników wielkich korporacji lub innych firm, gdzie niezbędne jest korzystanie z laptopa lub komputera stacjonarnego. Właściciele przedsiębiorstwa, chcąc zapewnić swoim pracownikom maksymalny komfort pracy, decydują się na leasing bardzo wydajnych stacji biznesowych.

To właśnie komputery biznesowe stanowią lwią część oferty sklepowej renomowanych dealerów poleasingowych. Takie stacje wyróżniają się bardzo mocnymi podzespołami. W większości przypadków nie będzie problemu, aby w poleasingowej sprzedaży znaleźć jednostki posiadające dysk twardy SSD i przynajmniej 8 GB pamięci RAM. Mimo iż poleasingowe komputery i notebooki mają za sobą najczęściej dwuletnią przeszłość, wciąż są w stanie obsłużyć wymagające programy graficzne, aplikację do edycji plików wideo, komplet pakietu Microsoft Office, a w kilku przypadkach również nowsze tytuły gier.

Po drugie – renomowane marki

Decydując się na zakup komputera poleasingowego, możemy oczekiwać, że oferta sklepu zajmującego się tego typu sprzętem elektronicznym będzie bogata w towary najbardziej znanych producentów. Jedne z najpopularniejszych to laptopy poleasingowe Lenovo. Chińskie przedsiębiorstwo znane jest z produkcji wysokiej klasy stacji biznesowych. Szczególną furorę robi Lenovo ThinkPad poleasingowy. Bardzo wydajne podzespoły w połączeniu z precyzją produkcyjną jednego z liderów w dziedzinie technologii sprawia, że klient otrzymuje solidny produkt pozbawiony ukrytych wad. Takie notebooki dostępne są na stronie https://rnew.pl/pl/menu/laptopy/popularni-producenci/lenovo-186.html. Tanie laptopy poleasingowe Lenovo to jednak nie wszystko, co czeka nas w ofertach sklepów handlujących elektroniką po wygaśnięciu umowy finansowania. Równie popularne są robocze stacje od takich producentów, jak HP, Dell, Asus czy nawet Apple.

Po trzecie – jasne zasady kupna, czyli brak efektu kota w worku

Każdy renomowany sklep handlujący poleasingowymi komputerami w trosce o swoich przyszłych klientów szczegółowo testują każdy produkt wracający zaraz po wygaśnięciu umowy finansowania dla poszczególnych firm. Decydując się na zakup poleasingowy, jeszcze przed kupnem otrzymujemy więc szczegółowy raport z testów przedsprzedażowych. Każde, nawet najmniejsze zarysowanie na obudowie komputera, zostanie odnotowane w jego specyfikacji, a na zakupiony produkt – podobnie jak w salonach lub elektromarketach – klient otrzymuje gwarancję niezawodności.

Kupno poleasingowego komputera lub notebooka jest więc całkowicie bezpieczne, a dodatkowa możliwość nabycia sprzętu znanego producenta w konkurencyjnej cenie sprawia, że taki segment elektroniki z pewnością jest wart uwagi potencjalnych klientów.


2 komentarze

  1. Robert

    Świetny wpis! Osobiście też korzystam z komputerów poleasingowych i nie mam żadnych zarzutów. Działają jak trzeba i nic się nie psuje. Zgadzam się, że kupno komputerów poleasingowych do firmy jest bezpieczne i przede wszystkim, opłacalne!

    Odpowiedz
  2. Martina

    Dzięki, dobry wpis! Prawdę mówiąc wcześniej nie wiedziałam nawet o takiej możliwości i o rynku komputerów poleasingowych!

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły