Firma

Konta firmowe – najciekawsze oferty

Prowadzisz działalność i wciąż zastanawiasz się jaka opcja będzie dla Ciebie najlepsza? Zastanawiasz się jakie konto firmowe wybrać? W tym artykule pomagamy Ci podjąć decyzje.

Darmowe konto

Zupełnie bezpłatne konto pod względem korzystania zarówno z karty jak i posiadania rachunku bankowego oferuje Nest Bank. Pozwala również wypłacać pieniądze na terenie całej Polski za darmo.

BANK KONTO KARTA CZY DARMOWE BANKOMATY?
Nest BANK 0 zł 0 zł wszystkie w Polsce

Korzystnie i prawie za darmo

Jeśli jesteś aktywnym posiadaczem karty lub konta, albo jednego i drugiego, to myślę, że na pewno znajdziesz poniżej coś dla siebie.

Bardzo ciekawą opcje proponuje Deutsche Bank, jaką jest możliwość posiadania darmowego konta. Aby uniknąć opłat związanych z kartą należy zrobić nią jedną transakcję w miesiącu. Warto wziąć pod uwagę, że wszystkie bankomaty na świecie są darmowe, co często przydaje się przy podróżach służbowych.

Podobną opcję znajdziemy w Idea Banku. Konta różnią się tylko opłatą za kartę w przypadku, gdy nie wykonamy transakcji na minimum 400zł.

BANK KARTA KONTO CZY DARMOWE BANKOMATY?
Deutsche Bank 0 zł 0 zł/ 3,50 zł – jeśli nie zapłacisz minimum raz w miesiącu kartą wszystkie na świecie
Idea Bank 0 zł 0 zł/4,99 zł – gdy wydasz kartą mniej niż 400 zł w miesiącu wszystkie na świecie
Raiffeisen Polbank 0 zł 0z ł/1,5 zł/3 zł

0 zł – przy wpływach miesięcznych +100 tys zł,

1,5 zł – przy wpływach 20 000 – 100 00 zł

Raiffeisen, Euronet.                 Pozostałe 1,5% min 5 zł
ING 9zł/0zł – gdy w poprzednim miesiącu wykonałeś przelew do ZUS lub US lub wpłynęło 2000zł na konto 0 zł/7 zł – gdy wykonałeś kartą transakcje niższe niż 300zł ING                                            Pozostałe – pierwszy za darmo, kolejne 2,5 zł
Inteligo 0 zł 0 zł/ 4 zł – jeśli wydasz kartą mniej niż 100 zł w miesiącu PKO, BZWBK                         Inne bankomaty 5 zł
Alior Bank 15zł/0zł – jeśli średnie saldo na koncie wyniesie min. 1000zł 0 zł/4 zł – jeśli wykonasz mniej niż 4 transakcję kartą w miesiącu Alior Bank                                         Inne bankomaty – 5 pierwszych wypłaty, każda następna 2 zł
Volkswagen Bank 0 zł 0 zł                                               Opłata za wydanie karty – 50 zł, rozłożona na miesięczne raty BRAK

Każda wypłata z bankomatów 5 zł

Pozostałe propozycje nie posiadają darmowych wypłat z bankomatów. W Raiffeisen Polbank zapłacisz 0 zł za korzystanie z konta i 0 zł za korzystanie z karty przy spełnianiu określonych warunków, ale za wypłaty w innych bankomatach niż Raiffeisen i Euronet będziesz musiał zapłacić 1,5% prowizji.

Decydując się na konto firmowe w ING lub Alior Bank musisz liczyć się kosztami związanymi z prowadzeniem rachunku jak i korzystania z karty, chyba, że spełniasz określone warunki, wtedy opłata za konto i kartę wynosi 0 zł.

Zarówno w Inteligo jak i Volkswagen Bank prowadzenie konta wynosi 0 zł, ale korzystanie za karty i wypłacanie pieniędzy może być objęte dodatkowymi opłatami. W przypadku Volkswagen Bank każda wypłata z bankomatu kosztuje 5 zł.

 

Jeden komentarz do “Konta firmowe – najciekawsze oferty

  • Hej, niedługo właśnie zakładam firmę online ze sprzedażą e-commerce, dlatego dziękuje bardzo za świetne podsumowanie z kontami firmowymi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *