Firma

Gdzie wysłać pracowników na wyjazd integracyjny?

Jedną z najpopularniejszych form budowania zespołu pracowniczego są wyjazdy integracyjne. Pracodawca decydując się na organizację wyjazdu integracyjnego ma na celu zmotywowanie swoich podwładnych oraz budowę silnego zespoły, w którym wszystkim będzie się efektywnie współpracować. Bardzo często, dzięki takim wyjazdom następuje zacieśnienie więzi między współpracownikami oraz zmniejszenie wśród nich napięcia. Czy warto więc organizować wyjazdy integracyjne oraz gdzie wysłać pracowników?

Czym warto organizować wyjazdy integracyjne?

Wyjazdy takie organizuje się od dawna i kiedyś polegały one głównie na wspólnym wypoczynku, zwiedzaniu czy zabawie. Dziś wyjazdy integracyjne organizuje się w konkretnym celu, a wszystko przebiega w konkretny sposób, często pod okiem specjalistów. Aktywności, które realizowane są podczas wyjazdu powinny pogłębiać zaufanie w zespole, ulepszać komunikację między współpracownikami, pozwalać na odreagowanie stresu. Odskocznia pracowników od codzienności pozwala na zregenerowanie sił, a rozwój odbywa się w bardziej sprzyjających warunkach. Wszystko to związane jest ze wspólnymi celami pracowników i firmy, przez co zwiększa się poczucie identyfikacji i przynależności do organizacji.

Główne cele wyjazdów integracyjnych:

 • poprawa komunikacji,
 • zwiększenie zaufania,
 • zwiększenie kreatywności,
 • rozwój zawodowy,
 • redukcja stresu,
 • rozładowanie napięcia.

Gdzie wysłać pracowników na wyjazd integracyjny

Triatlon w Biebrzańskim Parku Narodowym

Triatlon w Biebrzańskim Parku Narodowym organizowany jest pod okiem instruktorów rajdów wytrzymałościowych i dzieli się na spływ kajakowy lub tratwowy, drugą częścią jest rajd rowerowy, a trzecią przemarsz przez okolice dzikich bagien. Impreza kończy się poczęstunkiem na Wilczej Górze, która to jest wydmą w otoczeniu licznych bagien i rozpościera się z nią widok na okoliczne, bezkresne łąki. Uczestnicy będą mieli okazję posmakować, ciekawej i unikalnej kuchni pogranicza.

Wiejskie życie

Dziś wielkie gospodarstwa wiejskie są często coraz bardziej zautomatyzowane, ale nadal istnieją miejsca wyjątkowe, gdzie można doświadczyć prawdziwego życia i pracy na wsi. Dojenie krów, karmienie świni, jazda traktorem, a wszystko to w duchu działania zespołowego, ze smakowaniem regionalnych, w pełni ekologicznych potraw. A co jeśli do tego dołączona jest jeszcze zagadka obyczajowa, która dotyczy córki sołtysa, a Wy musicie ją rozwiązać, korzystając ze wskazówek statystów?

Ukryty skarb

Uczestnicy zostają zabrani w nieznane im, ciekawe miejsce, do regionu o walorach turystycznych oraz rekreacyjnych w celu poszukiwania skarbu. Muszą wykonywać różnego rodzaju zadania zespołowe, a za każde prawidłowo wykonane zespół otrzymuje kawałek mapy.

Wodna przygoda

Osoby biorące udział w zabawie zostają podzielone na zespoły i żeglują po jeziorze odnajdując kolejne lokalizacje i wypełniając zadania. W każdym zespole dodatkowym uczestnikiem jest instruktor żeglarstwa, który uczy i nadzoruje swoją załogę.

Gdzie na wyjazd integracyjny? Odpowiedź wydaje się prosta, przede wszystkim tam, gdzie pracownicy spędzą mile czas, odstresują się, poprawią efektywność swojej pracy oraz komunikację w zespole, a aby tak się stało czas spędzony na takim wyjeździe musi być motywujący i kreatywny.

2 komentarze do “Gdzie wysłać pracowników na wyjazd integracyjny?

 • Jak dla mnie najlepszy wyjazd integracyjny, który zredukuje stres i zrelaksuje to wyjazd do spa. Moja firma właśnie jakiś czas temu była na czymś taki i był to super pomysł. Wykupiliśmy sobie pobyt w Hotelu Lubicz w Ustce. To bardzo ekskluzywny hotel ze świetnym spa. Nawet mężczyźni znaleźli tam zabiegi dla siebie i w sumie wszyscy byliśmy zadowoleni. Oczywiście znaleźliśmy też czas na bardziej rozrywkowe aktywności 😉 To jak bardzo się tam zrelaksowaliśmy i z jakim zapałem wróciliśmy do swoich obowiązków to już w naszej firmie legenda. 😉 Dlatego polecam zainspirowac się tym pomysłem. 😉

  Odpowiedz
 • Fajne te pomysły na wyjazd integracyjny, chociaż chyba tylko osób, które lubią wysiłek fizyczny. U mnie w pracy by nie przeszło. Najfajniejszy wyjazd, na którym byliśmy to było spa. Wszyscy mieli okazję się zrelaksować i wyciszyć. Byliśmy w Hotelu Lubicz w Ustce i nawet mężczyźni znaleźli tam zabiegi dla siebie. Do tego ekskluzywne warunki w hotelu i pyszne jedzenie sprawiły, że wszyscy byli bardzo zadowoleni. Oczywiście wieczorami mieliśmy też czas na zabawy integracyjne i bardziej rozrywkowe rzeczy. 😉 Jeśli szukacie fajnego pomysłu na wyjazd to polecam własnie spa.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *