Filmy reklamowe – jak zdobywać klientów dzięki video

utworzone przez | 19 03 2020 | 0 komentarzy

Jedną z głównych metod reklamowych, która zalicza się do najbardziej skutecznych, jest marketing wideo. Odbiorcy preferują przedstawienie produktu w postaci filmu, co jest dla nich ciekawsze i wygodniejsze niż tradycyjne grafiki, czy banery reklamowe. Ogromny potencjał, który drzemie w YouTube, Facebooku oraz innych serwisach internetowych pozwala na łatwy, tani i przede wszystkim skuteczny wpływ na odpowiednią grupę odbiorców. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego warto zainwestować w filmy reklamowe.

Dlaczego warto wykorzystywać filmy reklamowe  – YouTube

Dane dotyczące serwisu YouTube sprawiają, że osoby odpowiedzialne za marketing muszą liczyć się z postępem technologicznym. Według danych z 2018 roku serwis ten odwiedziło około 19 milionów Polaków, co wygenerowało blisko półtora miliarda odsłon. Bez wątpienia jest to najpopularniejszy serwis w Polsce. Użytkownicy YouTube to grupa zróżnicowana pod względem wieku, największy odsetek w Polsce stanowią ludzie w wieku od 25 do 34 lat.

Olbrzymi potencjał reklamowy sprawia, że wykorzystywanie filmów reklamowych to jedna z najbardziej skutecznych technik pozyskania nowych klientów. Podczas tworzenia filmów reklamowych warto skorzystać z pomocy ekspertów. Firma  https://flipside.pl/filmy-produktowe/ zajmuje się tworzeniem wysokojakościowych i kreatywnych materiałów wideo.

Łatwiejsze dotarcie do klienta – Facebook

Mówiąc o wykorzystaniu materiałów wideo do reklamy, nie powinniśmy zapominać o Facebooku, który z roku na rok cieszy się coraz większą ilością użytkowników, co przekłada się na rosnący potencjał reklamowy. Krótkie filmy wideo przedstawiające produkt umożliwiające dotarcie do pożądanej grupy docelowej sprawiają, że materiały wideo na Facebooku są skuteczne. Krótkie animacje czy proste wideo sprawią, że potencjalny klient chętniej obejrzy naszą reklamę w całości.

Badania naukowe dowodzą, że użytkownicy internetu stają się coraz bardziej leniwi, przez co preferują zredukowaną ilość tekstu oraz grafiki, w tym materiały wideo, ze względu na oszczędność wysiłku, który musieliby poświęcić na zapoznanie się z tradycyjną reklamą.

Nie zostawaj w tyle

Rok 2019 był kluczowy dla branży marketingu internetowego. Liczne źródła, na podstawie danych wróżą nieunikniony upadek tradycyjnych form reklamowych, z którymi możemy zetknąć się podczas oglądania telewizji. W zeszłorocznym podsumowaniu udziałów reklamowych marketing internetowy uzyskał 43%, a telewizja 40%. Mimo tego, że różnica nie jest duża, to taki wynik jest przełomową chwilą dla osób, które prowadzą swoją firmę lub zajmują się marketingiem internetowym, ponieważ już w tym kierunku ta tendencja będzie się utrzymywać.

Dodatkowo warto zauważyć, że z roku na rok rosną wydatki związane z reklamą w internecie, a to znaczy, że filmy reklamowe są popularne i że to dobry sposób na zainteresowanie potencjalnego klienta naszym produktem.

Ogólnodostępne dane pokazują ogromny potencjał serwisów takich jak YouTube czy Facebook w kontekście marketingowym. Materiały wideo, w których przedstawimy nasz produkt, czy usługę to dobry sposób na skuteczne dostosowanie się do nowych warunków panujących na rynku. Filmy reklamowe pozwolą nam dotrzeć do nowych klientów oraz wzbudzić ich zainteresowanie, co może przełożyć się na sprzedaż i wzrost popularności marki.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły