Dodatki do salonu fryzjerskiego – 5 propozycji

utworzone przez | 14 12 2018 | 0 komentarzy

Wyposażenie salony fryzjerskiego powinno być dokładnie przemyślane. Zakup produktów, które nie będą spełniały oczekiwań klientów, może spowodować, że CI będą rzadziej odwiedzali Twój salon. Warto zadbać zarówno o najważniejsze meble fryzjerskie, jak i o najistotniejsze dodatki, które także istotnie wpływają na prezentowanie się salonu. Jakie dodatki warto mieć?

Elegancka konsola fryzjerska

W każdym salonie fryzjerskim powinny znaleźć się konsole. Zazwyczaj stanowią je lustra połączone z półkami i niekiedy podpórkami na stopy. Konsolę fryzjerską można powiesić na płaskiej powierzchni, jednak istnieją również wersje, które są zaprojektowanie do oparcia o ścianę. Zwróćmy uwagę na to, by wybierając konsole dopasować je do metrażu naszego salonu. W przypadku zastosowanie tego rozwiązanie niezbędne jest posiadanie odpowiedniego metrażu, na którym łatwiej będzie ustawić estetycznie konsole i sprawić, że fryzjerzy będą mogli wygodnie pracować. Obecnie w specjalistycznych sklepach fryzjerskich znajdziemy różnorodne konsole fryzjerskie, które równią się stylem, materiałem, z którego są wykonane, a także wielkością.

Hokery fryzjerskie

Hokery fryzjerskie są meblami, które są w stanie w kluczowy sposób zwiększyć wygodę podczas wykonywanych prac. Jeśli zdecydujemy się na ich zakup, koniecznie wybierzmy wersje z możliwością regulacji. W ten sposób sprawimy, że łatwiej będzie nam dopasować ją do naszych indywidualnych potrzeb. Nie zapominajmy również o dobraniu kolorystyki hokerów do reszty salonu. W ten sposób te niepozorne meble będą stanowiły prawdziwą ozdobą pomieszczenia.

Osobna myjnia fryzjerska

Jeśli w naszym salonie fryzjerskim dysponujemy dużą powierzchnią, możemy zdecydować się na zakup osobnej myjni fryzjerskiej ze wbudowanym fotelem. Wiele salonów posiada dostosowaną myjnię, do której dostawia się fotel. Niezależnie od wersji, którą posiadamy koniecznie zadbajmy o komfort, który powinien czuć klient podczas obsługi.

Fotele fryzjerskie

Fotel fryzjerski jest podstawowym elementem, który powinien zostać zakupiony w pierwszej kolejności. Aby fotel był maksymalnie komfortowy, musi być odpowiednio szeroki, wyposażony w podłokietniki i dopasowane oparcie. Koniecznie musi również posiadać możliwość regulacji za pomocą pompy hydraulicznej lub gazowej. Dobrym rozwiązaniem jest sięganie po modele pokryte ciemnym obiciem, tak aby nie było na nich widać przetarć, plam czy wyblaknięć. Jeśli wybierzemy jasne wersje, przed obsługą klienta okryjmy ich powierzchnie folią ochronną.

Meble w poczekalni

Każdy klient, który wchodzi do salonu, w pierwszej kolejności spędza czas w poczekalni. Warto zadbać, by znajdowały się w niej eleganckie meble, sofy i wygodne kanapy. Takie dobre pierwsze wrażenie od razu poprawi nastrój klienta i nastawi go pozytywnie do całej wizyty. Zadbajmy również o ławę lub niewielki stolik, na którym umieścimy ulotki, tematyczne gazety i wizytówki.

Odpowiednio wyposażony salon zachęci klientów do częstszych wizyt. Właściwie dobrane meble poprawią również komfort pracy samych fryzjerów. Tak urządzony salon z pewnością będzie dobrze prosperował i przyciągał tłumy!

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły