Strona – wizytówka

Strona – wizytówka, to twarz firmy w Internecie, jego wirtualna wizytówka. Mówi ludziom jedynie podstawowe informacje o firmie, proste i wygodne. Dla rozwoju tej strony nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, a jednocześnie jest ona ważnym aspektem działań marketingowych firmy w przypadku braku pełnoprawnej witryny.

Takie strony są niezbędne dla każdej firmy, która nie umieszcza w sieci katalogów swoich produktów, lub wrzuca najświeższe informacje codziennie. Niektóre firmy z reguły zaniedbują internet i myślą, że nie potrzebują własnej strony. Są w wielkim błędzie. Dziś prawie każdy po jakieś informacje idzie do sieci. A firma, która nie posiada nawet prostej strony, ledwo zasługuje na uwagę.

Istnieje kilka cech, które powinna posiadać taka stronka:

– Łatwa nawigacja;

– Estetyczny wygląd;

– Dostępność niezbędnych informacji;

– Łatwość zarządzania.

Łatwa nawigacja. Im szybciej dana osoba będzie w stanie znaleźć informacje na stronie – tym lepiej. Główne zadanie – informacyjność, a zatem najważniejsze informacje powinny być widoczne.

Estetyczny wygląd. Pamiętaj, że ta strona stanie się znakiem rozpoznawczym firmy w internecie. I wielu z potencjalnych partnerów będzie oceniało Was po niej. Potrzebna jest nie wysoce technologiczna , ale prosta i elegancka strona.

Niezbędne informacje. Zasadniczo, na takiej stronie zawierane są informacje o firmie, numery kontaktowe, informacje produktów lub usług, które się sprzedaje. Czasem znajdują się, dodatkowe ważne informacje – takie jak osiągnięcia spółki, zwycięstwa w różnych konkursach, wiadomości z prasy, ale nie więcej.

Łatwe zarządzania. Jest oczywiste, że gdy strona jest przyjazna dla użytkownika, powinna być tak samo wygodna i dla swoich administratorów. Faktem jest, że jeśli strona jest łatwa w obsłudze, nie trzeba zatrudniać specjalnej osobę.

Najważniejszą rzeczą, w każdym razie jest to że taka wizytówka sensem nie różni się od zwykłej strony. Oznacza to, że musi się rozwijać. W dobrych firmach taka strona zmienia swój design co najmniej raz do roku.

One thought on “Strona – wizytówka

 • 2 stycznia 2017 o 19:34
  Permalink

  Strona to już można powiedzieć standard albo wymóg konieczny.
  Idąc krok dalej każdy chce mieć swoją aplikację lub wersje mobilną swojej strony.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *