Strona – wizytówka

Strona – wizytówka, to twarz firmy w Internecie, jego wirtualna wizytówka. Mówi ludziom jedynie podstawowe informacje o firmie, proste i wygodne. Dla rozwoju tej strony nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, a jednocześnie jest ona ważnym aspektem działań marketingowych firmy w przypadku braku pełnoprawnej witryny.

Takie strony są niezbędne dla każdej firmy, która nie umieszcza w sieci katalogów swoich produktów, lub wrzuca najświeższe informacje codziennie. Niektóre firmy z reguły zaniedbują internet i myślą, że nie potrzebują własnej strony. Są w wielkim błędzie. Dziś prawie każdy po jakieś informacje idzie do sieci. A firma, która nie posiada nawet prostej strony, ledwo zasługuje na uwagę.

Istnieje kilka cech, które powinna posiadać taka stronka:

– Łatwa nawigacja;

– Estetyczny wygląd;

– Dostępność niezbędnych informacji;

– Łatwość zarządzania.

Łatwa nawigacja. Im szybciej dana osoba będzie w stanie znaleźć informacje na stronie – tym lepiej. Główne zadanie – informacyjność, a zatem najważniejsze informacje powinny być widoczne.

Estetyczny wygląd. Pamiętaj, że ta strona stanie się znakiem rozpoznawczym firmy w internecie. I wielu z potencjalnych partnerów będzie oceniało Was po niej. Potrzebna jest nie wysoce technologiczna , ale prosta i elegancka strona.

Niezbędne informacje. Zasadniczo, na takiej stronie zawierane są informacje o firmie, numery kontaktowe, informacje produktów lub usług, które się sprzedaje. Czasem znajdują się, dodatkowe ważne informacje – takie jak osiągnięcia spółki, zwycięstwa w różnych konkursach, wiadomości z prasy, ale nie więcej.

Łatwe zarządzania. Jest oczywiste, że gdy strona jest przyjazna dla użytkownika, powinna być tak samo wygodna i dla swoich administratorów. Faktem jest, że jeśli strona jest łatwa w obsłudze, nie trzeba zatrudniać specjalnej osobę.

Najważniejszą rzeczą, w każdym razie jest to że taka wizytówka sensem nie różni się od zwykłej strony. Oznacza to, że musi się rozwijać. W dobrych firmach taka strona zmienia swój design co najmniej raz do roku.

One thought on “Strona – wizytówka

 • 2 stycznia 2017 o 19:34
  Permalink

  Strona to już można powiedzieć standard albo wymóg konieczny.
  Idąc krok dalej każdy chce mieć swoją aplikację lub wersje mobilną swojej strony.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *