Czy na blogu da się zarobić?

utworzone przez | 12 04 2016 | 7 Komentarze

Niegdyś prowadzenie bloga kojarzyło się głównie z internetowym pamiętnikiem, na którym pojawiały się wpisy prywatnych osób, mających chęć opowiedzieć w sieci o swoim życiu. Jednak z czasem blogosfera zaczęła się rozrastać, a tematyka nie była już tak monotonna. Obecnie na blogach można znaleźć mnóstwo ciekawych informacji, porad czy reklam. Stał on się również niezwykle dochodowym biznesem, czego przykładem mogą być choćby popularne, zajmujące się modą młode dziewczyny. W jaki sposób można zarobić na blogu?

Popularność

Na samym początku, nim zacznie się myśleć nad dochodami, jakie blog może przynieść, trzeba zdobyć odpowiednio wysoką popularność. Nikt nie będzie chciał nawiązać współpracy z mało znanym blogerem, którego wpisy czyta raptem kilkanaście osób tygodniowo. Trzeba więc zadbać, aby strona była popularna i regularnie odwiedzana przez czytelników. Należy więc koniecznie zastanowić się, o czym chcemy pisać – powinien to być temat na tyle nam bliski, aby tworzenie wpisów przychodziło z łatwością i by były one w stanie zainteresować innych. Dobrze jest również znaleźć sobie odpowiednią niszę, czyli taką tematykę, która nie jest poruszana nadmiernie często – dzięki temu więcej osób trafi na bloga.

Reklamy

Spory przychód bloger może uzyskać z reklam, które pojawiają się na jego stronie. Ważne, aby nie reklamować na swojej stronie wszystkiego, co tylko się da, bo stanie się ona dla czytelników niewiarygodna, nieciekawa i nastawiona wyłącznie na zyski. Jeśli już więc pojawią się propozycje reklam na Twoim blogu, starannie je dobieraj i selekcjonuj.

Wpisy sponsorowane

Firmy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak skuteczna jest reklama na blogu. Z tego też powodu bardzo chętnie płacą za wpisy. Z nimi również trzeba uważać – im więcej reklam w treści bloga, tym mniejszym zainteresowaniem będzie się on cieszył, zarówno ze strony czytelników, jak i reklamodawców.

Większa liczba klientów

Blog może być również doskonałą reklamą Twojej własnej działalności. Dzięki niemu możesz dotrzeć do znacznie większego grona potencjalnych klientów, którzy zainteresowani Twoimi wpisami chętnie podejmą z Tobą współpracę. Zyskasz więc nie tylko profity, które mogą przynieść reklamy i sponsorowane wpisy, ale również nowych konsumentów.

7 komentarzy

 1. Dagmara

  Pewnie, że się da, tylko trzeba mieć dobry pomysł i przede wszystkim wytrwale go prowadzić.

  Odpowiedz
 2. Głos Nieważny

  Zarobienie na blogu jest możliwe, ale niezwykle trudno się przebić. Doceniam całą twoją pracę związaną z tym blogiem, lecz ten artykuł jest zbyt ogólny i wnosi mało ciekawych treści.

  Odpowiedz
 3. Ewa

  Na pewno da się o czym świadczy wiele takich przypadków odnotowanych w sieci. W internecie można zarobić na wszystkim, jeżeli jest się wytrwałym i konsekwentnym w tym co się robi. W przypadku prowadzonego bloga miarą jego sukcesu jest oczywiście liczba czytelników. A za tym idą również pieniądze.

  Odpowiedz
 4. Marcin

  Da się zarobić w prawie każdej branży w sieci. Jednak potrzeba do tego czasu i wiedzy. Wielu ludzi zniechęca się gdy przez pierwsze miesiące nie widzą jeszcze efektów.
  Warto dodać że tam gdzie są pieniądze, tam jest również konkurencja.

  Odpowiedz
 5. Michał

  Dobry wpis, ale dodał bym od siebie wyraźną wskazówkę. Dziś blog może być też świetną platformą do wypromowania jego twórcy. Tak, że będzie możliwe zarabianie nie tylko na blogu ale również na własnej marce. 🙂

  Odpowiedz
 6. ArFeN

  Ja mam już pierwsze zlecenie na artykuł sponsorowany za sobą, trzeba pamiętać, by oznaczać taki wpis, gdyż może zostać uznany za nieuczciwą praktykę rynkową.
  Blogów mam około 5, jest to fajny sposób na rozwijanie swoich pasji i motywowania się do edukowania siebie i innych

  Odpowiedz
 7. www.calculatic.pl

  Zarabianie na blogu jest jak najbardziej możliwe, ale nie jest to łatwe. Potrzeba dużo wytrwałości i pomysłów 😉

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły