Biznesowy smartfon – na jakie parametry zwrócić uwagę

utworzone przez | 16 11 2018 | 0 komentarzy

Smartfony z powodzeniem zastępują tradycyjne telefony komórkowe. Ze względu na ich rozbudowane funkcjonalności są często użytkowane w biznesie. Warto zatem wiedzieć, jak wybrać smartfon do pracy i na jakie jego parametry zwrócić szczególną uwagę.

Wielofunkcyjność i niezawodność

Smartfon nierzadko okazuje się nieodzownym narzędziem, gdy prowadzimy działalność gospodarczą. Spełnia on nie tylko rolę telefonu umożliwiającego prowadzenie rozmów i wysyłanie wiadomości. Oprócz tego służy też do korzystania z internetu, sprawdzania nawigacji i map, robienia zdjęć, nagrywania dźwięku, wykonywania obliczeń czy planowania dziennych harmonogramów zadań. Smatrfony biznesowe muszą być wyposażone w moduły WiFi, USB, GPS, Bluetooth, GSM czy GPRS.

Służbowe telefony, eksploatowane intensywnie i przez wiele godzin dziennie, są podatne na różne awarie. Korzystamy z nich niemal na każdym kroku, szczególnie gdy kontaktujemy się z klientami i kontrahentami. Biznesowy sprzęt musi być niezawodny i w pełni sprawny, by sprostał rytmowi Twoich zawodowych obowiązków. W przypadku usterek takich jak zalanie telefonu, kompleksową pomoc oferuje serwis smartfonów. Jeśli w Twoim urządzeniu trzeba wymienić wyświetlacz, gniazdo zasilania albo obudowę, warto zgłosić się do profesjonalistów.

Wydajny procesor i wytrzymała bateria

Choć procesor nie odgrywa w smartfonie tak ważnej roli jak w laptopie, nie należy pomijać tego aspektu, gdy szukasz najlepszego telefonu do pracy. Trzeba zadbać o to, by wspomniany komponent był wydajny i pozwalał na szybkie wykonywanie rozmaitych zadań. W modelach najnowszej generacji stosuje się procesory dwurdzeniowe o częstotliwości taktowania wynoszącej minimum 1 GHz. Warto wybierać smartfony wyposażone w jak najbardziej pojemną baterię. Dzięki niej będzie można pracować dłużej bez obaw, że urządzenie wyłączy się w nieodpowiednim momencie. Co istotne, na czas pracy baterii wpływ mają m. in. rozmiar wyświetlacza, siła procesora i to, czy często korzystasz z Internetu.

Solidna obudowa

Obudowa biznesowego smartfona musi być trwała i stworzona z materiałów o najwyższej jakości, np. z aluminium. Precyzyjne wykonanie tego elementu chroniącego ważne podzespoły zminimalizuje ryzyko uszkodzeń. Do pracy w terenie najlepiej nadają się smartfony o obudowach i ekranach odpornych na wstrząsy, wodę, kurz i pył.

Ekran dotykowy, ale klawiatura fizyczna

Najlepsze urządzenie do celów biznesowych posiada dotykowy ekran. Świetnie sprawdza się on przy przeglądaniu stron internetowych i wykonywaniu zdjęć. Ponadto dotykowy ekran usprawnia korzystanie z różnych aplikacji, jak mapy czy minutniki. W smartfonie używanym w pracy niezastąpiona okazuje się także fizyczna klawiatura QWERTY. Jest ona niezawodna przy tworzeniu rozmaitych dokumentów tekstowych czy sprawnym wysyłaniu wiadomości e-mail.

Biznesowy smarfton musi sprostać większej liczbie wymagań niż sprzęt przeznaczony do użytku prywatnego. Powinien umożliwiać szybki odczyt dokumentów i wiadomości, pozwalać na wygodne edytowanie plików tekstowych i na obsługę pakietu biurowych aplikacji. Przy wyborze urządzenia do użytku służbowego warto zwrócić też uwagę na parametry takie jak wydajność procesora, pojemność baterii, wielofunkcyjność i

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły