5 nietypowych sposobów na znalezienie pracy

utworzone przez | 07 05 2015 | 1 komentarz

Szukanie pracy do łatwych nie należy – stanowiska często bywają mało atrakcyjne, a i kandydatów na jedno miejsce z podobnymi kompetencjami jest wielu. Jak wyróżnić się spośród tłumu i dzięki temu zdobyć przewagę i wymarzoną pracę? Poznajcie 5 sposobów!

Wyróżnij się CV

Czasy, kiedy CV tworzone w Wordzie wysyłało się mailem, powoli mijają. Zwłaszcza branża, która poszukuje kreatywnych osób, szuka tej kreatywności już na samym początku współpracy, jaką jest ubieganie się o pracę. Stwórz nietypowe CV – np. w formie opakowania na tabletki, które będą panaceum na zapotrzebowanie firmy na konkretne umiejętności. Wyślij kuriera z CV wydrukowanym na dobrej jakości papierze. Stwórz coś, co zostanie zapamiętane.

Nagraj video

Masz telefon komórkowy, a w nim aparat, prawda? Stwórz filmik promujący Twoją osobę, jako idealnego kandydata na dane stanowisko. Już to będzie Twoim wyróżnikiem i na pewno zostanie zapamiętane. Jeśli nie wygrasz kompetencjami, być może nadrobisz kreatywnością?

Check-in

Jednym ze sposobów na zdobycie pracy, jest też check-inowanie się w wybranym miejscu pracy tak, jakby się tam już pracowało. Przy każdym takim zameldowaniu się możesz dodać komentarz, który ma przekonać przyszłego pracodawcę do Twojej osoby. Brzmi wystarczająco nieszablonowo?

Infografika

Stwórz infografikę, która będzie Twoją aplikacją na dane stanowisko. Istnieją programy, które w dużej mierze zrobią wszystko za Ciebie – Twoim zadaniem jest tylko odpowiednie umiejscowienie contentu.

Symulacja

Pokaż pracodawcy, jakby wyglądał jego dzień, gdyby Cię zatrudnił. Stwórz symulację jakiejś kryzysowej sytuacji w firmie i sposób jej rozwiązania z Twoim udziałem. Teoria, czyli CV, teorią, zrób symulację, która będzie praktyką!

Staraj się o pracę w sposób nietypowy – to wyróżni Cię na tle innych kandydatów, zostaniesz również zapamiętany w branży, w której ubiegasz się o stanowisko. Wyjdź z roli. Powodzenia!

1 komentarz

  1. Marcin

    Twój wpis posunął mi parę fajnych pomysłów 🙂 dzięki!

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły