3 akcesoria do telefonu, które przydadzą Ci się w samochodzie służbowym

utworzone przez | 28 07 2016 | 0 komentarzy

Smartphony towarzyszą nam od samego rana, do późnej nocy. Zabieramy je ze sobą wszędzie, do szkoły, pracy, na mniejsze i większe wyjazdy. Nasze urządzenia towarzyszą nam także w trakcie podróży samochodem. Oto krótki przegląd akcesoriów do telefonu, które mogą nam się przydać w trakcie jazdy.

  1. Uchwyt do telefonu

Bezsprzeczny numer jeden. Według policyjnych statystyk co czwarty wypadek samochodowy może być spowodowany nieodpowiednim używaniem telefonu w trakcie jazdy. Właściwie dobrany uchwyt umożliwia umieszczenie smartphona w łatwo dostępnym miejscu, takim jak przednia szyba, nawiew lub deska rozdzielcza i korzystanie z niego bez konieczności odrywania wzroku od drogi.

Każdy sposób montowania ma swoje wady i zalety, zależą one często także od modelu posiadanego przez nas samochodu. Uchwyty przyczepiane do szyby umożliwiają zamontowanie telefonu najbliżej oczu, eliminując potrzebę zerkania w innym, niż droga, kierunku. Z kolei uchwyty montowane do deski rozdzielczej są bardziej stabilne i odporne na wibracje, co jest ważne, szczególnie jeśli nasza trasa przebiega przez kiepskiej jakości drogę. Uchwyty przyczepiane do kratek nawiewu mają z zwykle najprostszą budowę i najmniej ingerują w wygląd wnętrza samochodu.

Przy wyborze uchwytu należy mieć na uwadze przeze wszystkim to, aby nie zasłaniał on ważnych dla urządzenia przycisków funkcyjnych oraz gniazda ładowarki.

  1. Ładowarka

Podłączana do samochodowej zapalniczki, poratuje nas kiedy zapomnieliśmy swojej ?domowej? ładowarki, a nasz telefon zaczyna domagać się doładowania. Kiedyś jej wybór był o wiele trudniejszy niż dziś, ponieważ producenci urządzeń stosowali różne wejścia, o różnych kształtach. Obecnie standardem są ładowarki, które posiadają wejścia USB lub microUSB. Kiedy jednak korzystamy z nieco starszych urządzeń najlepszym rozwiązaniem będzie kupno ładowarki USB oraz zestawu przejściówek. Należy też pamiętać o tym, że telefony mogą wymagać różnej mocy ładowania ? od 1.5A do nawet 3A. Jeśli kupimy za słabą i podczas ładowania będziemy intensywnie korzystać z telefonu, czyli na przykład używając go jako nawigacji, urządzenie i tak się rozładuje.

  1. Zestaw słuchawkowy

Obowiązkowy, jeśli chcemy przeprowadzać rozmowy w trakcie jazdy. Do wyboru mamy dwa typy zestawów słuchawkowych ? przewodowe oraz bezprzewodowe, oparte na technologii bluetooth. Pierwszy typ to po prostu zwykłe, przewodowe słuchawki z mikrofonem. Jeśli jednak dużo czasu spędzamy w samochodzie, zdecydowanie lepszym wyborem będzie zestaw pozbawiony kabli. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na przede wszystkim na kształt słuchawki, który powinien pasować do kształtu naszego ucha. Zbyt duża będzie denerwować koniecznością ciągłego poprawiania, zbyt mała z kolei może nieprzyjemnie uciskać ucho. Warto także przyjrzeć się ergonomii danego modelu, gdzie znajdują się przyciski odbierania i kończenia połączeń, wybierania głosowego w telefonie, czy regulacja głośności. Ważny jest również dobrej jakości mikrofon i głośnik, aby dobrze słyszeć i rozumieć się ze swoim rozmówcą. Duży wybór akcesoriów do samochodu znajdziesz w iThings.pl.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów gadżetów do telefonów, które przydane są szczególnie w samochodzie. Zwykle nie są one drogie, warto więc się w nie zaopatrzyć i poprawić bezpieczeństwo o raz komfort jazdy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły