Fundacja Polska Bezgotówkowa namawia do dołączenia do programu i wprowadzenia płatności kartą w swoich firmach. Co oznacza „Polska bezgotówkowa”? Jakie korzyści płyną z tego programu?
O co chodzi?
Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego Polska Bezgotówkowa to wspólna inicjatywa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Związku Banków Polskich, agentów rozliczeniowych i organizacji płatniczych. Wprowadzony został w styczniu bieżącego roku i pozwala małym i średnim przedsiębiorcom na wprowadzenie płatności kartą na rok bez opłat. Otrzymają oni pokrycie rocznych kosztów otrzymania terminala i miesięcznych kosztów obsługi płatności.
Kto może skorzystać z programu?
Adresatem jest sektor MŚP, a dokładniej firmy, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie nie umożliwiały płatności bezgotówkowych. Mogą również przystąpić sieci handlowo-usługowe, które mają mniej niż 5 placówek oraz franczyzobiorcy z maksymalnie 5 sklepami. Zgłaszając się do programu, przedsiębiorcy zobowiązują się do zawarcia umowy z wybranym agentem rozliczeniowym i przestrzegania jej warunków. Otrzymać można maksymalnie 3 urządzenia do płatności kartą, w tym jeden nowoczesny terminal mPOS. Jeśli rozważasz zgłoszenie, to warto zapoznać się ze szczegółami warunków programu na stronie fundacji, gdzie wszystko jest szczegółowo opisane.
Benefity dla obu stron
W czasach gdy wychodząc z domu, martwimy się o zabranie telefonu i karty, płatności gotówkowe tracą na znaczeniu. Oczywiście – gotówkę zawsze dobrze mieć, jednak większości opłat dokonujemy albo przez internet, albo właśnie kartą. Przedsiębiorcy, którzy wprowadzą do swoich punktów terminale, na pewno zyskają klientów. Nieraz zdarza się, że przy kasie dowiadujemy się o braku możliwości płacenia kartą, więc rezygnujemy i udajemy się do konkurencji. Ten problem zniknie. Ponadto, mniejsze firmy, które do tej pory obawiały się wprowadzenia terminali, kosztów z tym związanych i powodzenia procesu, będą mogli przekonać się, że nie ma w tym nic ryzykownego. Szczególnie iż pierwszy rok będzie dla nich darmowy.
Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do programu przez 3 lata, czyli do końca 2020 roku. Twórcy zakładają, że ilość terminali płatniczych w Polsce wzrośnie dwukrotnie – do około 1 mln 200 tys. Pozwoli to unowocześnić mniejsze biznesy, napędzić gospodarkę, a jednocześnie nasycenie punktami obsługującymi płatności bezgotówkowe postawi Polskę na równi z krajami zachodu. Sprawdź, czy możesz skorzystać z programu, bo wydaje się to być ciekawą ofertą.
0 komentarzy