7 typów pracowników – jakim jesteś Ty?

utworzone przez | 13 08 2014 | 1 komentarz

Pracoholik, flegmatyk, nerd ? typów pracowników jest naprawdę wiele. Jeden lepszy od drugiego. Każdy kolejny jeszcze trudniejszy do okiełznania.
W swojej pracy spotkałem się już z wieloma typ[k]ami pracowników. Mógłbym ich wszystkich opisywać godzinami. Żeby jednak nie zanudzić każdego, kto kliknie w ten wpis posłużę się kilkoma najbardziej rażącymi przykładami!

Nerwus
Nerwowy charakter, wybuchowa osobowość. Czyli osobnik, który w naszej firmie potrafi rozpętać prawdziwą burzę. Krzyczy, robi zamieszanie, obraża się, a w najtrudniejszych chwilach zamienia się w chmurę gradową. Tego osobnika szybko rozpoznasz po nadmuchanych policzkach i czerwonej od złości twarzy.

Plotkarz
Plotka jest mu niezbędna do życia. Bez niej nie widzi sensu normalnego funkcjonowania. Uwielbia robić zamęt, dookoła swoich kolegów z pracy. Nie ważne, że część z tego co mówi najczęściej jest wyssane z jego plotkarskiego palca.

Cicha myszka
Na ogół nikomu nie przeszkadza. Mało kto wie o jej istnieniu bo nie wynurza się zza swojego małego biurka. Niestety kontakt z taką osobą jest mocno utrudniony. W dodatku nigdy do końca nie wiesz co jej chodzi po głowie, bo zwykle się nie odzywa.

Żartowniś
Komik w firmie to dobry sposób na rozładowanie wielu napięć. Stres zamienia na uśmiech. Nerwowe dygotanie nogami, nie to zupełnie nie w jego stylu. Przecież nie ma takiej sytuacji z której nie można by było znaleźć rozwiązania!

Systematyczny ? opierdalacz
Problem firmowy ? tak nazwałbym takiego osobnika. Nie wywiązuje się ze swoich obowiązków i jednocześnie opóźnia pracę innym. Zapomina, że w firmie oprócz niego pracuje jeszcze wiele innych osób! On zawsze chodzi swoimi drogami, swoimi harmonogramami i zupełnie nie przejmuje się tym, czego nie zapisał w kalendarzu!

Pracoholik
Czyli osoba, która uwielbia pracować na zapas. W firmie mogłaby siedzieć na długo poza terminowym czasem pracy. Myśli tylko o niej, żyje swoimi obowiązkami. Daleko jej od wakacji, urlopów. Nie rozumie po co ludzie tak marnują czas.

Rejestrator
Jegomość od donoszenia. Widzi wszystko i wszystkich. Jeden niekontrolowany ruch i szybko trafisz na dywanik prezesa. Uważaj na niego! Ten typ śmierdzi zuchwałością na odległość.

Zakładowa ciota

Typowy osobnik, którego każdemu jest szkoda. Odezwałby się, ale boi się, że… No właśnie, czego on się boi, tego nikt do końca nie wie! Być może poza firmą najbardziej boi się włsnego cienia, ale to wie już tylko on sam!

1 komentarz

  1. Libetias

    Ciekawe spojrzenie na typy pracowników 😀 Chociaż pewne podobieństwa można dostrzec również w innych częściach życia np. relacjach osobistych 😉

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły